wtorek, 10 grudnia 2013

Perfekcyjny prezent!

Jak wszyscy wiemy, z prezentami bywa różnie...cieszą, bawią, a czasem okazują się zupełnie nietrafione. W pewnej mierze nie mamy wpływu na to, czy w stu procentach trafimy w gusta i oczekiwania obdarowywanych. Chyba każdy z nas doznał tego uczucia rozczarowania po niezupełnie trafionym prezencie. Robiąc dobrą minę do złej gry tuszowaliśmy oznaki swego niezadowolenia. Jednak prezent to nie tylko "produkt" to także opakowanie i to właśnie na nim chcielibyśmy skupić dziś Waszą uwagę. Tym razem będzie krótko i na temat, czyli DIY :)))) a dokładniej mówiąc przedstawimy Wam kilka inspirujących pomysłów na stworzenie spersonalizowanego opakowania dla Waszych bliskich :))


Pierwszy krok - KOLORY. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie gdyż nasze gusta mogą się nieco różnić od upodobań kolorystycznych danej osoby. Jednak bazując na bezpiecznych klasykach, czyli papierach do pakowania w szarościach, beżach czy brązach możemy być pewni, że nie popełnimy kolorystycznej gafy. Nieco większe pole do popisu mamy w przypadku wstążek i kokard, ten mały i frywolny element zmienia nasz prezent w prawdziwe dzieło sztuki, a paleta barw i mnogość wzorów przyprawia o zawrót głowy. Tak więc jest w czym wybierać...Po dokonaniu najważniejszego wyboru, czyli kolorystyki kolej na działanie, czyli zawiązanie wstążki, mamy dla Was małą podpowiedź graficzną :)))


Jeśli chcecie by Wasz prezent wyróżnił się spośród całej masy podarunków leżących pod choinką, opakowanych w zwykły ozdobny papier, razem z nami stwórzcie oryginalny i spersonalizowany gift :) Tak jak wspomnieliśmy, czasem ciężko trafić w gusta obdarowywanych osób, zwłaszcza jeśli są to nasi dalsi znajomi, ale mamy sposób na to by każdy oniemiał z wrażenia na widok Waszego prezentu :) Z reguły wiemy co nieco o zainteresowaniach i pasjach naszych bliskich...jeden kocha podróże, inny to niekwestionowany mól książkowy lub zapalony dziennikarz... Macie już pomysł na nietuzinkowe opakowanie? My tak!Przygotowujecie prezent dla miłośnika polowań? Oto prosty sposób na stworzenie oryginalnego opakowania także dla niego. Wystarczy zwykła biała gumka do ścierania, nożyk, biała farbka i wyciiiinnamyyy....chociażby głowę jelenia...Niezwykle popularnym trendem jest dołączanie do prezentu małego pierniczka, szyszki bądź innego przedmiotu, bezpośrednio kojarzącego się ze Świętami Bożego Narodzenia. My jesteśmy zdecydowanie na tak! Świerkowa gałązka lub gingerbreadmen na opakowaniu sprawia, że nasz prezent nabiera tego magicznego charakteru. Spójrzcie sami!

Teraz czas na adresatów, czyli jak sprawić by prezent bez problemu trafił do właściwej osoby? Możecie wykorzystać do tego zadania ozdobne kartoniki...


przykleić do prezentu papierowe serwetki lub fotografie...
I jak Kochani, zainspirowałyśmy Was nieco w pakowaniu prezentów? Tak na zakończenie jeszcze parę "prezentowych" aranżacji :))) 
Miłego pakowania:)))

1 komentarz:

  1. Świetne są te inspiracje ! Na pewno skorzystam do swoich prezentów :D

    OdpowiedzUsuń