piątek, 16 sierpnia 2013

Wariacje i kombinacje z farbą tablicową

Już od długiego czasu farba tablicowa jest bardzo popularna we wnętrzach. Początkowo stosowana głównie w restauracjach i barach, z powodzeniem weszła do naszych domów w różnej funkcji: w gabinecie, kuchni czy pomieszczeniach do nauki i zabawy. Magiczna "tablicówka" to nic innego jak farba, która po pomalowaniu nią powierzchni zmienia ją w najprawdziwszą, czarną tablicę. Dzięki jej właściwościom można zmienić fragmenty ścian, stare drzwi do pokoju czy szafy w bardzo użyteczną powierzchnię.

houzz.com
Niewątpliwie pokryta farbą tablicową ściana jest ulubionym miejscem zabaw każdego małego artysty. Dzięki niej maluchy mogą bezkarnie oddać się malarskiej pasji w swoim pokoju:) Co najważniejsze - wystarczy wilgotna szmatka czy gąbka i teren do zabawy gotowy od nowa!

Dodatkowo mając na uwadze bezpieczeństwo naszych dzieci nie musimy się martwić o szkodliwość farby. Nie zawiera ona szkodliwych składników, które negatywnie mogłyby wpłynąć na ich zdrowie. Problemem nie jest również pył kredowy, ponieważ w sklepach dostępne są już kredy bezpyłowe.

houzz.com
houzz.com
houzz.com
Jeśli chcemy na nią przeznaczyć tylko element ściany, możemy za pomocą ozdobnych listew wydzielić przestrzeń do tego przeznaczoną.

houzz.com
Bardzo częstym zabiegiem w domach jest pojawianie się powierzchni tablicowych w kuchniach. Oczywiście nierzadko maluje się jedną ścianę lub jej fragment. Dzięki temu tworzymy nasz wewnętrzny kalendarz czy tablice informacyjną do zapisywania ważnych wydarzeń czy listy zakupów.

houzz.com
houzz.com
Czy tylko ściany? Oczywiście, że nie!
Świetny efekt możemy osiągnąć malując chociażby mało atrakcyjne drzwi...

houzz.com
houzz.com
houzz.com
houzz.com
 ...lub zniszczoną od zewnątrz lodówkę:)

houzz.com
Dostępność wielu kolorów farby tablicowej, daje duże możliwości aranżacji zarówno wnętrz, jak i elementów ich wyposażenia.  Dzięki temu nasz tablicowy kąt nie tylko staje się naszym ściennym organizerem, ale i ozdobą wnętrza.

houzz.com

houzz.com
Jednym z naszych ulubionych i niecodziennych rozwiązań na wykorzystanie farby tablicowej jest malowanie doniczek na przyprawy:)

houzz.com
houzz.com
houzz.com
Absolutnym hitem każdej prywatki stanie się również nad wyraz oryginalna deska serów:) Pomalowana wspomnianą farbą będzie hitem na każdym stole!

                   

                

Jeśli jednak chcemy zaskoczyć naszych gości jeszcze bardziej...wystarczy trochę farby, naszej pracy i oryginalne dzieło gotowe na przyjęcie:)

houzz.com
Świetną alternatywą dla farby tablicowej są również niezapomniane z lat dzieciństwa tablice. Dziś ten tradycyjny przedmiot w pięknych drewnianych ramach zdobi wystrój wielu wnętrz.

houzz.com
houzz.com
houzz.com
houzz.com
 Nasza ulubiona marka Riviera Maison również posiada je w swojej ofercie.

rivieramaison.com

rivieramaison.com

rivieramaison.com

rivieramaison.com

Tablice mogą być kwadratowe, prostokątne, w pięknie zdobionych ramach, ale wiele firm projektujących artykuły do wnętrz proponuje zupełnie inne kształty w postaci naklejek ściennych. Materiał, z jakiego są wykonane to cienka folia PCV, która jest łatwo zmywalna i oczywiście można pisać na niej kredą. Co ciekawsze naklejać ją możemy nie tylko ścianę, ale i  drzwi, meble czy inne przedmioty - wszystko zależy tylko od nas. Musimy tylko wybrać wielkość i kształt:)                      


Żaden kawałek naklejki nie może się zmarnować:)
Fantastyczny pomysł na opisanie słoików z przyprawami...

                    

 ...czy same przyprawy:)


            

 A z takim rozwiązaniem na pewno już nikt nie zgubi swojej szklanki na przyjęciu:)Mamy nadzieję, że wiele z pomysłów wykorzystacie w swoich wnętrzach i na pewno już nie zdarzy wam się zapomnieć o...liście zakupów czy wizycie u dentysty...:)

2 komentarze: