piątek, 23 sierpnia 2013

Winietki czyli jak w ciekawy sposób organizacyjny motyw może być dekoracją przyjęcia weselnego

          Gorący sezon ślubów trwa i to nas zainspirowało do poruszania jakże znanego wszystkim tematu winietek. Nie będziemy debatować na temat zasadności ich umieszczania, gdyż chyba w większości się zgadzamy, że są potrzebne jako eleganckie rozwiązanie organizacyjne. W subtelny sposób wprowadzają ład i porządek na naszym przyjęciu. Mamy wtedy pewność, że tak banalne czynności jak zajmowanie miejsc przy stole odbędą się w miłej atmosferze.
          Zatem pozostaje nam kwestia ich doboru. Możliwości jest niezwykle dużo. Zawsze możemy je zamówić, ale wystarczy odrobina chęci i dobry pomysł a zrobimy je same i zapewniamy Was, że będą niebanalną dekoracją Waszego przyjęcia.
          Najczęściej spotykane są zgięte w pół karteczki jedynie z wypisanym imieniem i nazwiskiem. W zasadzie takie również świetnie się sprawdzają. Czasem jednak niewielki drobiazg i odrobina inwencji twórczej potrafi dodać im wiele uroku. Możemy bowiem pomyśleć o dodaniu kawałka wstążeczki, koronki, ozdobny papier lub resztki tapety, a już nasze winietki nabiorą niezwykle eleganckiego charakteru.


Dla tych, którzy lubią się trochę pobawić w wycinanie, mamy karteczki w kształcie motyla lub ptaszka umieszczane na kieliszkach. Prezentują się niezwykle ciekawie i subtelnie. Z resztą oceńcie sami.

Naszymi faworytami są jednak proste winietki mocowane do owoców. Zobaczcie ile uroku dodają stołom. Ten oryginalny pomysł ma wiele zalet: jest prosty, praktyczny i w dodatku łatwy i tani!!! Możemy wykorzystać różne owoce sezonowe z ogonkiem. My szczególnie kochamy zielone jabłka, które rewelacyjnie komponują się z naszą ulubioną kolorystyką czyli biel, czerń i właśnie zieleń. BOMBA!!! Jednak kolorystyką na przyjęciach weselnych zajmiemy w innym poście. 
Innym świetnym pomocnikiem, który w przepiękny sposób wyeksponuje nasze winietki są kwiaty. Tutaj nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak piękne dopełnienie dekoracji będą stanowiły.No i teraz coś dla tych, którzy lubią dość wyszukane pomysły. Na początek korek do wina, a kolejno inne czyli łódki, klucze itp.

              To są pomysły, które być może zainspirują Was do stworzenia niepowtarzalnych winietek, które na długo pozostaną w pamięci Waszych Gości. Pamiętajmy bowiem, że winietki są częścią oprawy całego przyjęcia a zatem i wyrazem naszego szacunku do naszych bliskich i znajomych. Dla nas z kolei mogą być świetna okazją do wspólnej zabawy z mężem i przyjaciółmi.

2 komentarze:

  1. Świetny pomysł z tymi winietkami. Mi najbardziej spodobały się te z korkiem i motylkami :)

    OdpowiedzUsuń