czwartek, 5 września 2013

Meblowe miraże


Od kilku lat podbijają nasze serca! Wprowadzają do klasycznych wnętrz powiew nowoczesności, a do nowoczesnych nutę nostalgii. Mowa tu o akrylowych meblach stylizowanych. Choć kształty odziedziczyły po swoich przodkach zaprojektowanych nawet setki lat temu, to przezroczysty materiał nadał im niepowtarzalny charakter i zaszczytną nazwę ,,mebli duchów''. Idealne do pomieszczeń urządzonych z przepychem, dodadzą im lekkości i odciążą oko od natłoku wzorów, faktur i kształtów. ,,Plastikowe'' meble pozwalają nam w żartobliwy sposób stylizować wnętrza i sprawiają, że czujemy się w nich bardziej swobodnie i mniej oficjalnie.


 Kreatywnie wykorzystany materiał pozwala na stworzenie czegoś co będzie 
prawdziwym eksponatem w naszym domu i oczaruje gości.Często do klasycznych wnętrz warto dobrać bardziej nowoczesne akrylowe meble, które jeszcze mocniej będą z nimi kontrastować Akrylowe meble często stylizują się również na meble z okresu lat 60 i 70
Przezroczyste meble często są również wystrojem domów weselnych gdzie dominują jasne dodatki. Tam  ilość mebli mogła by nas przytłoczyć, ten prosty zabieg oszukuje nasz wzrok:) Ghost Chair to prawdziwe dzieło sztuki wśród tego typu mebli

Akryl to materiał coraz powszechniej stosowany w designie. Choć może nam się kojarzyć z mało eleganckim tworzywem, to podane przykłady udowadniają, że nie powstydził by się go nawet sam Ludwik XVI w Luwrze. Choć pewnie w tamtych czasach takie meble były by kryształowe o ile w ogóle możliwe do wykonania.

4 komentarze:

 1. Super krzesła na ostatnim zdjęciu!

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam "ghosty :))) i ludwika i wiktorie "te krzesla sa rewelacyjne i wygodne :)))

  zapraszam do siebie na porcje inspiracji

  OdpowiedzUsuń
 3. M-lenaT odwiedzimy z miłą chęcią :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem wieeelką fanką Ghost Chair! Bardzo fajny wpis, przeczytałam i oglądałam z przyjemnością :) Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w wolnej chwili do "Kawałków mikroauki";)

  OdpowiedzUsuń