poniedziałek, 16 września 2013

Telewizor...jest czy go nie ma...czyli jak go wkomponować we wnętrze


Przez wiele lat telewizor uważany był za dobro luksusowe,dla którego rezerwowano centralne miejsce w salonie. Oczywiście zawsze znajdą się osoby, które są zdecydowanymi przeciwnikami telewizji. Stanowią oni jednak mniejszość. Dziś zupełną normalnością jest, że omawiany sprzęt spotykamy w każdym z domów, do tego nie tylko w jego głównym pomieszczeniu salonie, ale również w sypialni, kuchni czy łazience. Nie raz zastanawialiśmy się, gdzie umieścić telewizor, w jaki sposób go wyeksponować albo ukryć. Dlatego też, dzisiaj chciałybyśmy podpowiedzieć Wam, jak go wkomponować by stał się częścią wystroju wnętrza albo znaleźć sprytne rozwiązanie na jego schowanie.

Jeszcze do niedawna najczęściej spotykanym rozwiązaniem było stawianie telewizora na szafce specjalnie do tego przeznaczonej. 


 Taki mebel do dziś powszechnie używany pełni, oprócz podstawy pod sprzęt, funkcję schowka. Dzięki szufladom czy półkom zawsze mamy dodatkowe miejsce do przechowywania małych przedmiotów. Obecnie, jeśli chodzi o szafki, producenci prześcigają się w wyszukiwaniu coraz to lepszych rozwiązań zarówno praktycznych jak i wizualnych, dlatego też dużo łatwiej jest zaaranżować kąt z niezbędnym dla domowników elementem. A to ich namiastka..:)


       
Idąc tropem szafek mamy również coś dla miłośników ściennej zabudowy. Szczególnie jest to świetny zabieg dla wszystkich, którzy nie chcą wysuwać telewizora na pierwszy plan. Otaczając go pięknymi elementami wystroju nie eksponujemy go tylko "ukrywamy" wśród okazałych bibelotów. Dodatkowo zabudowa ścienna to praktyczny zabieg w pomieszczeniu o mniejszym metrażu, w którym stawianie kolejnego mebla jest niemożliwe.A to jedna z naszych ulubionych aranżacji z cyklu ściennej zabudowy. Zwykła półka ozdobiona przepiękną, ozdobną ramą. Robi wrażenie!


Biorąc pod uwagę postęp technologiczny dziś większość modeli to telewizory płaskie, które można powiesić na ścianie. Dzięki tej funkcji możemy wykorzystać mnóstwo pomysłów w zależności od naszych upodobań. Jednym z takich zabiegów jest zamontowanie sprzętu na panelu ściennym.

   
            

Akurat my opcję paneli ściennych lubimy chyba najmniej. Dla nas proste rozwiązania z nutką szaleństwa są dużo ciekawsze. Tapeta, cegła a może zwykła biała ściana z oryginalnym elementem...myślicie, że to nudne?? Nie!!:) Wierzymy, że was zauroczą poniższe propozycje.
 


                

A oto jeszcze kilka niepodważalnie oryginalnych i kreatywnych pomysłów.
Jak widzicie pomysłów jest na prawdę bez liku. Dlatego też mamy dla was kolejne:) Tym razem rozwiązanie dla posiadaczy domów z kominkiem. Pokuśmy się na powieszenie nad nim obrazu w pięknie zdobionej ramie....ale pamiętajcie - obrazu ruchomego czyli telewizora w ramie! 
I co? Szkoda, że wszyscy nie możemy być posiadaczami "domowego ogniska"?  Nie martwcie się, telewizor w ramie równie rewelacyjnie prezentuje się bez towarzystwa:)


Wszystkie wcześniejsze propozycje szły w kierunku wyeksponowania naszego sprzętu RTV. Jak wcześniej wspomniałyśmy wśród nas kinomaniaków są tacy, dla których widok wyłączonego telewizora nie jest przyjemny, dlatego szukają dla niego skrytek:) I tu okazuje się, że nie jest ich mało. Zobaczcie!Niby zwykła szafka, ale ozdobne okucia dodają smaku.
                    Schowek pod schodami?! Hit w rozwiązaniach dla małych pomieszczeń!
       

 Poczujmy się jak w prawdziwym kinie:) Rozsuwana kurtyna z wysokiej jakości materiału nie tylko ukrywa telewizor, ale jest ogromną ozdobą wnętrza.


A może po prostu kominek i ...gdzie jest nad nim lustro czy obraz?...a to niespodzianka! Tam jest telewizor ukryty za skrzydłem szafki:)Rozwiałyśmy dylematy aranżacji telewizora we wnętrzach?;)

4 komentarze:

 1. Ja własnie mam tak zabudowany, jak na dwóch pierwszych zdjęciach. Piekne te inspiracje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za świetne inspiracje! Na niektóre pomysły bym nie wpadła ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. te niektóre pomysły są fantastyczne.

  OdpowiedzUsuń
 4. To ja mam jeszcze inną propozycję - telewizor w lustrze oprawiony w ramę lub bez ramy. Kiedy tv jest wyłączony, widoczna jest tafla lustra, a obraz wyświetla się dopiero po włączeniu. Tu jest polski producent: http://mirrormultimedia.pl/

  OdpowiedzUsuń