piątek, 24 maja 2013

Lustra - lśniąca ozdoba i nie tylko

"Lustereczko powiedz przecie..." ...jak wszystkie kobiety kochamy się stroić i przeglądać w lustrze:). Pomyślałyśmy, dlaczego nie napisać o nich! Biorąc pod uwagę, że oprócz naszego domowego niezbędnika stanowią wnętrzarską biżuterię, dziś zajmiemy się na naszym blogu. Oczywistym jest fakt, że zwierciadła obecne są w każdym domu. Zawieszone w przedpokoju czy nad umywalką w łazience są absolutną codziennością, a co więcej ich brak we wspomnianych pomieszczeniach budzi wręcz zdziwienie. Począwszy od podstawowej, wspomnianej funkcji jaką pełnią czyli użytkowej, dzięki wielu wzorom i modelom pełnią dodatkowo rolę dekoracyjną we wnętrzu. Pamiętajmy jednak, że nie tylko! Okazuje się, że lustra to świetny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni i ozdobny element rozświetlający wnętrze. Wydawałoby się, że wystarczy je tylko powiesić czy postawić i sprawa załatwiona... Okazuje się jednak, że temat wymaga głębszego zastanowienia się i przemyślenia tak, by efekt końcowy spełnił wszystkie nasze oczekiwania.

Pierwszy plan i wizytówka w naszych mieszkaniach to korytarz. Lustro w przedpokoju to niezbędnik w każdym domu, dokładnie tak jak w łazience, ale o tym za chwilę. To przy nim przebieramy się, szykujemy na różnego rodzaju wyjścia. Wrażenie przestronności w małym korytarzu uzyskać możemy wieszając je na bocznej ścianie. To ważne! - nie na wprost wejścia! Takie jego umiejscowienie kłóci się z zasadami Feng Shui i na pewno budzi niepokój każdego wchodzącego. Ważnym jest, by w przedpokoju zawieszać długie lustra. Kierując się nadal zasadą Feng Shui, zwierciadło nie powinno ucinać rąk i nóg tylko obejmować swobodnie całą sylwetkę. Dzięki temu na pewno łatwiej będzie ocenić naszą stylizację, a nasz przedpokój zyska optycznie dodatkowych kilka metrów. Ze względu na fakt, iż jest to miejsce ubogie w dodatki i ozdoby, możemy pokusić się o zastosowanie lustra w bogato zdobionych ramach. To przeciez ten, niemały element ma zwracać uwagę naszych gości.

houzz.com
houzz.com
houzz.com
Również często stosowanym zabiegiem w przedpokojach są lustrzane drzwi szafy - rozwiązanie świetne i  praktyczne w sytuacji w sytuacji, w której nie ma wolnej przestrzeni na zawieszenie naszego zwierciadła. połączenie przyjemnego z pożytecznym daje równie świetny efekt:)

houzz.com
houzz.com
Łazienka jest kolejnym pomieszczeniem, w którym lustro jest jednym z ważniejszych elementów. To niezbędnik w kąpielowym pomieszczeniu, przy którym każdego dnia wykonujemy kosmetykę naszego ciała. Ze względu na praktykę i jej użyteczność wieszamy je nad umywalką. Jedynym polem do popisu jest jego kształt i wielkość, który wpływa na efekt przestrzenny, jaki chcemy osiągnąć. Poziomo ułożone lustro w kształcie prostokąta doda głębi, a pionowe wydłuży niskie wnętrze.

houzz.com
houzz.com
houzz.com
houzz.com
Dodatkową metodą na powiększenie naszej łazienki jest zamontowanie dużych tafli lustra na ścianie. Dzięki temu osiągniemy ładny efekt przestrzenny i zyskamy optycznie kilka metrów. Rewelacyjnym pomysłem przy tego typu rozwiązaniu są zamontowane w świetle lustra ozdobnych kinkietów, które wzmocnią światło na jego tle i przepięknie odbiją blask.

houzz.com
houzz.com
Przechadzając się dalej docieramy do serca naszego M - SALONU. To tu spędzamy najwięcej czasu z rodziną i przyjaciółmi, a relaks w harmonijnym i pięknym dla oka miejscu to klucz do sukcesu. Główna zasada, o której nie zapominajmy aranżując swoje wnętrze, to nie wieszajmy luster w tych miejscach, gdzie ciągle będziemy widzieć swoje odbicie, np. siedząc na kanapie. Może okazać się się to męczące, a przecież lustra nie mogą nam przeszkadzać w odpoczynku.
Najprostszym sposobem na lustro w salonie jest zawieszenie go na ścianie za kanapą. I tu obowiązuje dokładnie taka sama zasada wspomniana przy okazji łazienek - prostokątne lustro ułożone w poziomie wydobywa głębię wnętrza, a pionowe je wydłuża.

houzz.com
houzz.com
Nie zapominajmy jednak, że lustro pełni bardzo ważną rolę rozświetlającą wnętrze. Żeby wykorzystać możliwości  naszego zwierciadła dobrze jest zamontować je na prostopadłej ścianie do powierzchni, na której znajdują się okna. Taki zabieg na pewno rozjaśni nasze wnętrze dzięki odbiciu w lustrze, a jednocześnie promienie światła wpadające przez okno nie będą bezpośrednio się od niego odbijać i nam przeszkadzać.

houzz.com
houzz.com
houzz.com
Dodatkowo wiemy, że lustra optycznie powiększają wnętrze, jeśli odbija się w nich jakiś fragment pomieszczenia  - ładny detal czy ozdobny żyrandol. Dzięki temu wizualnie zyskujemy kilka dodatkowych metrów kwadratowych.

houzz.com
Absolutnym hitem i designerskim gadżetem zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych są zwierciadła w lustrzanych ramach. Wieszane w pomieszczeniach o różnym stylu stanowią idealny element dekoratorski. Ich kształt zależny jest od upodobań i potrzeb naszego wnętrza. Ostatnio modne są aranżacje w jednobarwnej kolorystyce z pojedynczymi akcentami w odmiennych barwach. Warto wówczas przełamać jednolitość pomieszczenia tym kunsztownym lustrem. Dodatkowo w połączeniu z lustrzaną konsolą czy też szafeczką stworzy elegancki i oryginalny duet. My je uwielbiamy i Was namawiamy do zastosowania ich w swoich wnętrzach! U nas w sklepie dostępne w różnych kształtach i rozmiarach:)

houzz.com
houzz.com
A oto nasza kolekcja zwierciadeł w lustrzanych ramach i nie tylko:) Zapraszamy!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz