poniedziałek, 8 lipca 2013

"Małe jest piękne i funkcjonalne", czyli aranżacje z udziałem "TABLE SIDE"

Słyszeliście powiedzenie, że małe jest piękne? Ta słynna maksyma ma swoje zastosowanie nie tylko w przyrodzie... postanowiliśmy ją sobie trochę zapożyczyć na określenie małych stoliczków stojących tuż przy kanapach, fotelach czy szezlongach. Pomimo, swych niewielkich rozmiarów pełnią one nie lada ważną funkcję. A jaką? Spójrzcie sami! Zdarza Wam się organizować jakąś małą domówkę, na której goście stawiają drinki na podłodze? Chyba już nie musimy kończyć myśli bo wiecie co najczęściej się z nimi wówczas dzieje? Jeśli brakuje Wam miejsca na szklankę wody, filiżankę kawy czy herbaty zdecydowanie musicie zaopatrzyć się w "SIDE TABLE". Za granicą zrobiły już niemałą furorę, powoli wkraczają też na polskie salony. Nie wiecie jak zaaranżować przestrzeń z ich udziałem? Pomożemy Wam :)

Dzisiejszy post podzieliłyśmy na akapity, w których przedstawiamy różne możliwości ustawienia okrągłych i kanciastych stolików :)

1. Symetria
Jednym z najczęściej stosowanych kombinacji jest ustawienie po obu stronach sofy. Dzięki takiemu rozstawieniu uzyskujemy klasyczny ład i harmonię. 

houzz.com
houzz.com
houzz.com
houzz.com
houzz.com
houzz.com
 2. Dwa plus jeden
Dla zwolenników symetrii w nieco mniejszym wydaniu proponujemy ustawienie dwa plus jeden - czyli dwa fotele, a pośrodku stoliczek. Naszym zdaniem rewelacja! Zobaczcie sami. Przyjaciółka, która wpadnie do Was z wizytą z pewnością będzie zadowolona z takiego "obrotu sprawy" ;) 

houzz.com
houzz.com
 3. Indywidualniści
Mamy też rozwiązanie dla lubiących samotne popołudnia z książką. W tym przypadku świetnie sprawdzi się mały stoliczek ustawiony tuż obok Waszego ulubionego fotela. Nie będziecie musieli martwić się o książkę, gdy dopadnie Was ochota na małą drzemkę ;)

houzz.com

houzz.com
houzz.com
houzz.com
houzz.com
houzz.com
houzz.com
houzz.com
houzz.com
 4. Król asymterii
 Dla tych, co nie lubią ładu i uporządkowania, ale kochają wylegiwanie się na kanapie, też mamy rozwiązanie:) Mały stoliczek-pomocniczek ustawiony z jednej strony sofy będzie rewelacyjnie spełniał nie tylko swoją funkcję estetyczną ale pochwalisz go również za funkcjonalność. 

houzz.com
houzz.com
houzz.com
houzz.com
houzz.com

houzz.com
A oto jeszcze parę aranżacji w sypialni i holu, z udziałem tego, jakże funkcjonalnego "maleństwa" ;)

houzz.com
houzz.com
houzz.com
houzz.com
houzz.com
Jak Wam się podoba nasza dzisiejsza maksyma "małe jest piękne"? Chyba należy dodać, że jest również funkcjonalne :) Zgadzacie się? 

4 komentarze:

 1. małe szklane stoliki do mnie nie przemawiają...za to cała aranżacja z 5tego zdjęcia super...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za garść świetnych inspiracji i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszymy się, że nasze pomysły nakręcają do działania i zmian w waszych wnętrzach:)

  OdpowiedzUsuń
 4. side table, a nie table side :/

  OdpowiedzUsuń