czwartek, 18 lipca 2013

Szlachetny Tiffany Blue

  Jakiś czas temu rozpoczęłyśmy cykl o nietuzinkowych barwach i jako pierwszy wystąpił brytyjski DUCK EGG. Dziś kontynuując nasze zainteresowanie wyjątkowymi kolorami pokażemy Wam szlachetny w nazwie i wyglądzie Tiffany Blue. Kolor tez kojarzony wszystkim z wysokiej jakości biżuterią słynnej amerykańskiej firmy Tiffany&Co nosi swoją potoczną nazwę ROBIN EGG BLUE.

tumblr.com
To barwa dość trudna do opisania, ale można go określić jako błękit, pastelowe odcienie szmaragdu czy turkusu.

tumblr.com
tumblr.com
Tiffany Blue brzmi bardzo dostojnie i dokładnie tak samo się prezentuje. To niezwykle charakterystyczne połączenie błękitu z odrobiną zieleni bezwględnie króluje jako znak firmowy Tiffaniego. Usytułowany w zabytkowej dzielnicy w centrum Manhattanu sklep, swoimi kolorami i bogato zdobionymi dziełami przyciąga wzrok każdego spacerowicza.


We wnętrzu przeważają najbardziej luksusowe materiały, takie jak masy perłowe, złote i srebrne liście, robione na zamówienie gobeliny, jedwabne dywany czy  kamień amazoński (nawiązujący barwą do słynnego Tiffany Blue).Ten relaksujący i pełen wdzięku kolor ma również swoje odzwierciedlenie  na pudełkach słynnej jubilerskiej marki znanej na całym świecie.

Wielu słynnych stylistów i projektantów zainspirowanych szlachetną barwą Tiffany Blue zaczęło wykorzystywać ten kolor w swoich wyrafinowanych kreacjach czy projektach wnętrz.
 I to był strzał w dziesiątkę! Tiffany Blue stał się  przepiękną ozdobą naszych przestrzeni bądź dodatków w nich goszczących. Zobaczcie!

tumblr.com

tumblr.com
houzz.com

jenniferreynoldsinteriors.com
Z wielką przyjemnością oprowadzimy Was po przestrzeniach w odcieniach robin egg blue i same zobaczycie jak przyjazny i elegancki to jegomość:)

houzz.com
houzz.com

houseandmore.com
 Zanim na dobre przejdziemy do naszych ukochanych wnętrz warto wspomnieć, że Tiffany Blue od pewnego czasu stał się bardzo modny w dekoracjach ślubnych i innych dostojnych przyjęciach. Nasz pastelowy błękit w połączeniu z bielą wydobywa wyjątkowość i podniosłość  wspomnianych okazji. Jego odcienie dają poczucie delikatności i romantyzmu - a o to przecież chodzi w uroczystościach ślubnych:)

tumblr.com
tumblr.com
tumblr.com
tumblr.com
Jeśli mamy kawałek ogródka bądź taras możemy również zaskoczyć naszych przyjaciół zapraszając ich na party z udziałem bajkowego koloru:)

tumblr.com

Nastoiłyśmy już Was do zwiedzania przestrzeni z udziałem magicznego robin egg blue?!
Jeśli jeszcze nie jesteście przekonane do jego mocy zapraszamy do sypialni, które w barwach Tiffaniego powodują, że każdy poranek będzie pełen optymizmu:)

tumblr.com

tumblr.com
 Po takim widoku zaraz po przebudzeniu nie pozostaje nam nic innego, jak prawie "śniadanie u Tiffaniego":))


houzz.com

Po tak pozytywnie rozpoczętym poranku i pysznym śniadaniu w lazurowej kuchni, pełni wigoru i chęci do pracy przenieśmy się do gabinetu...w takich biurze praca wre - to pewne:)


houzz.com
tumblr.com
Praca pracą, ale przecież mamy wakacje, więc wszystkie musimy znaleźć czas na wypoczynek. Urlop wszystkim kojarzy się z leniuchowaniem, błękitem nieba i słońcem. Może w takim miejscu?:)

tumblr.com
tumblr.com
houzz.com
Nie zapomnijcie wziąć dużo bagażu, bo na pewno szybko nie będziecie chciały wracać z raju:))) Udanych wakacji!

tumblr.com
Jednak wszystko co miłe kiedyś się kończy:) ...ale robin egg blue napełnia nas optymizmem każdego dnia:)

houzz.com

3 komentarze:

  1. To jeden z moich ulubionych kolorów. Dzięki za świetne inspiracje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dziękujemy:)...my też go bardzooo lubimy;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny post, kolor ostatnio przeze mnie uwielbiany i nawet nie wiedziałam że ma tak elegancką nazwę.

    OdpowiedzUsuń