poniedziałek, 17 czerwca 2013

Przechowywanie i porządkowanie, czyli organizacja w kuchni

Czy to możliwe, aby mieć super zorganizowaną kuchnie? Czy nie macie wrażenia, że ciągle brakuje Wam miejsca, a wszystko nie funkcjonuje tak jak powinno?
Postanowiłyśmy coś z tym zrobić i znaleźć sposoby na dobre rozplanowanie przestrzeni i wykorzystanie każdego miejsca. Oprócz praktycznego aspektu naszych poszukiwań ważny jest jeszcze jego walor estetyczny, który ma niewątpliwie duże znaczenie.
Jednym ze świetnych pomysłów na ciekawą aranżację naszej spiżarni jest położenie tapety na ścianach, na których zawisły półki. Dzięki temu zyskamy niebanalny wygląd a przechowywane tam produkty będą wyglądały bardzo estetycznie.


pinterest.com
pinterest.com
Warto zadbać też o ujednolicenie pojemników. Mogą to być plastikowe pudełka, szklane butelki lub po prostu słoiki, które po kilku zabiegach będą wyglądać bardzo pomysłowo i ciekawie.
pinterest.com
Do tego wydrukujmy ładne etykiety, które dodadzą uroku naszym pojemnikom i pozwolą na szybką identyfikację poszukiwanych produktów a gwarantujemy, że Wasza spiżarnia, czy też szafka będzie niewątpliwą ozdobą kuchni a Wy dumnymi Paniami Domu.


pinterest.com
Bardzo ważne jest, aby wykorzystać każde miejsce. Nawet niewielki kawałek ściany, świetnie się nadaje do zamocowania dodatkowych pojemników, które będą dodatkową powierzchnią do przechowywania żywności. Z resztą zobaczcie same!!!!


pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
Kolejnym miejscem, gdzie niezwykle ważne jest jego odpowiednie wykorzystanie to oczywiście lodówka. Otóż przechowywanie żywności w pojemnikach nie jest żadną nowością, ale obrotowa taca, na której ustawiamy często używane produkty są fajnym pomysłem oraz niewątpliwym ułatwieniem.


pinterest.com
pinterest.com
W zamrażarce świetnie sprawdzają się pojemniki na magazyny czy dokumenty (mają one jeszcze inne zastosowanie, ale o tym dalej). Jesteście zdzwiwione? My też byłyśmy, dopóki nie wypróbowałyśmy w naszych kuchniach. I dziewczyny mówię Wam, to jest fantastyczne!!! Bez problemu można znależć nasze mrożonki.

pinterest.com
pinterest.com
Bardzo funkcjonalne są też duże plastikowe kosze lub pojemniki, które zastępują nam szuflady. Też zastosowałyśmy i uwierzcie rewelacja!
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
Kolejne, praktyczne i bardzo potrzebne w każdym domu to miejsce na deski i tace. My proponujemy Wam przegródki, które możemy wykonać w szafkach lub też wykorzystać miejsce na drzwiczkach.


pinterest.com
pinterest.com
No i nasz hit, czyli drążek na płyny. Zobaczcie jak w prosty sposób możemy zagospodarować przestrzeń pod zlewem, zapewniając sobie szybki i łatwy dostęp do naszych chemikaliów.
pinterest.com
pinterest.com
Tak jak obiecałam, wracam do pojemników na magazyny, które tym razem możemy wykorzystać do przechowywania folii żywnościowych i papierów śniadaniowych.


pinterest.com
Świetnie sprawdzą się też do przechowywania puszek.

pinterest.com
No i na koniec sposób na plastki, czyli wszelkie pojemniki i naczynia dla dzieci. Znowu niezawodne duże plastikowe kosze, które ułatwią segregację oraz stojaki na cd, które wykorzystujemy do pokrywek i  talerzyków.

pinterest.com
pinterest.com
Co Wy na to? Podobają Wam się propozycje? My byłyśmy zachwycone, jak je zobaczyłyśmy!!!!

Może macie jeszcze jakieś swoje sposoby? Koniecznie się z nami podzielcie!!!!

1 komentarz:

  1. bardzo mnie zainspirowałaś...świetne pomysły, ciekawie i estetycznie zaaranżowane ...też tak bardzo lubię .

    OdpowiedzUsuń