środa, 17 kwietnia 2013

Lampiony, lampioniki, latarenki czyli sezon ogrodowo - tarasowy czas zacząć!

Czekaliśmy, czekaliśmy i w końcu się doczekaliśmy, wreszcie przyszła, ta prawdziwa a nie kalendarzowa WIOSNA! A wraz z nią sezon ogrodowo - tarasowy można uznać za rozpoczęty. Teraz czas na odpowiedni ekwipunek.......bo za dwa tygodnie będzie już majówka!.....długi weekend, grill, znajomi......Tak, tak kochani zostało już naprawdę niewiele czasu. Naszym zdaniem elementem, którego zdecydowanie nie może zabraknąć w tym wiosennym okresie, są wszelkiego rodzaju lampiony i latarenki..... Kuszą swym kształtem i kolorem, potrafią zwabić niejednego miłośnika wieczornego odpoczynku na świeżym powietrzu.

Dziś pokażemy Wam kolekcję lampionów z naszej oferty, zobaczcie jak rewelacyjnie zdobią wejście do Sweet Living. Nam najbardziej podobają się wiklinowe aczkolwiek niekwestionowanym hitem jest drewno obciągnięte tkaniną w niezwykle modnym kolorze nude, czarnym i białym. Warto też zwrócić uwagę na metalowe, które mają ciekawy design i przetrwają wszelkie chimery pogody. 

Wpadajcie i wybierajcie do woli, w końcu czas zacząć świętować nadejście wiosny :) Jeśli jednak macie odrobinę wolnego czasu, możecie pokusić się o wykonanie latarenki samodzielnie :) Pokażemy Wam, jak my to robimy :) 

W takim razie zabieramy się do pracy :) Przyłączycie się do nas ? :):):)

Lampion ze sznurem

Potrzebne nam będą: duży słój, cienki sznurek do owinięcia słoika (ok. 5 mb.), grubszy sznur na rączki, ok metra cienkiego drutu oraz taśma dwustronna i nożyczki.


1) Zaczynamy od owinięcia końcówek grubego sznura cienkim drutem,


2) Następnie mocujemy rączki do słoika za pomocą tego samego drutu, który owijamy wokół otworu,3) Kolejno przygotowujemy sobie paski taśmy dwustronnej, ich długość zależy od tego do jakiej wysokości chcemy, aby słój był owinięty sznurkiem,


4) Przyklejamy paski do słoja,


5) Na koniec owijamy dokładnie cienkim sznurkiem, przyklejając go do taśmy


Lampion gotowy, teraz tylko świeczka, trochę piasku i wakacyjny nastrój gotowy:)


A oto lampion wykonany podobną techniką. Różni się jednak rodzajem sznura, użytego do jego owinięcia oraz rączką, która wykonana została ze starego skórzanego paska do spodni. Może macie jeszcze inny pomysł na tego typu lampion, koniecznie wypróbujcie na pewno będzie wyglądał rewelacyjnie.Lampionik z drutem

Do jego przygotowania potrzebujemy: mały słoiczek, ok. 50 cm drutu, kawałek łańcuszka, ok. 30 cm tasiemki w ulubionym kolorze.


1) Na początku owijamy wokół słoika drut, przygotowując jednocześnie uszka do zawieszenia łańcuszka,


2) Przewlekamy tasiemkę przez łańcuszek


3) Mocujemy łańcuszek do słoika


Możemy przygotować kilka takich lampioników a będą świetnym uzupełnieniem romantycznej kolacji na  świeżym powietrzu.

I jak podoba Wam się pomysł ? Dajcie znać jeśli macie jeszcze inne propozycje bądź chciałybyście się pochwalić już gotowym produktem :)

2 komentarze:

  1. Super pomysl:-) Odrobina fantazji i mozna fajnie ozdobic balkon przy niewielkim nakladzie finansowym.

    OdpowiedzUsuń